Zimowy urlop na stoku narciarskim w Białym Dunajcu

Biały Dunajec jest niewielką wsią turystyczną leżącą na południu naszego kraju, w powiecie tatrzańskim. Ze względu na bliskie sąsiedztwo Tatr, dobrej jakości powietrze oraz przepiękne widoki, każdego roku miejscowość ta jest chętnie odwiedzana przez wielu turystów. Jej niewątpliwym atutem jest także baza noclegowa [] – oddalona nieco od tłocznego Zakopanego, pozwala na odpoczynek z dala od zgiełku i tłumów. W Białym Dunajcu wśród ofert noclegowych przeważają propozycje przytulnych pensjonatów i kwater prywatnych, jednak można również znaleźć nocleg w luksusowym hoteliku. Ceny noclegów są bardzo różne – warto dokładnie przed wyjazdem przeglądnąć wszystkie dostępne oferty i wybrać tę najkorzystniejszą. Rezerwacji pobytu można dokonać przez internet – dane kontaktowe do właścicieli pensjonatów można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę hasło “noclegi Biały Dunajec”.

W okolice Zakopanego turyści bardzo chętnie przyjeżdżają zarówno latem jak i zimą. W wakacje bardzo oblegane są górskie szlaki, natomiast zimą góry stają się mekką narciarzy. Od wielu lat w Białym Dunajcu działają 3 ośrodki narciarskie. Ze względu na łagodny charakter zboczy, wzniesienia znajdujące się w Białym Dunajcu nadają się doskonale zarówno dla osób wprawionych w technikach zjazdowych jak i dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. W Gliczarowie Górnym działa orczykowy wyciąg narciarski o długości niespełna kilometra. W razie wystąpienia gorszych warunków atmosferycznych stok ten jest sztucznie dośnieżany, tak aby pokrywa śnieżna była jak najbardziej optymalna dla narciarzy. Dzięki sztucznemu oświetleniu z szaleństw na białym puchu można korzystać do późnych godzin nocnych. Nieopodal wyciągu znajduje się również przytulny punkt gastronomiczny, w którym można zregenerować siły po wysiłku. W miejscowym ośrodku narciarskim działa również szkółka narciarska oferująca zajęcia zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych, które chcą poznać tajniki sztuki jazdy na dwóch deskach. Jazda na nartach to jeden z najczęściej wybieranych sportów zimowych w naszym kraju. Techniki zjazdowej nieraz uczą się już nawet kilkuletnie dzieci. Aby uniknąć wypadków należy bezwzględnie pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na stokach narciarskich. Dobrze jest również zjeżdżać w kasku, który w razie wypadku ma chronić głowę przed uszkodzeniami.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>