Wisełka a Woliński Park Narodowy

Jeśli dobrze się przyjrzymy jaka jest lokalizacja Wisełki, to bardzo szybko będziemy mogli się przekonać o tym, iż może to być wyśmienita baza noclegowa do tego, aby zwiedzić cały Woliński Park Narodowy. Tym bardziej, że jeśli zarezerwujemy noclegi w Wisełce, to już będziemy stacjonować na terenie największej wyspy w Polsce, czyli na Wolinie.

Na pewno w pierwszej kolejności wszyscy chcą skorzystać z plaży położonej nad Morzem Bałtyckim. Rzeczywiście już w tym miejscu czeka na nas prawdziwa niespodzianka, ponieważ wybrzeże może nie jest zbyt szerokie, to jednak wzdłuż całego pasma rozciągają się piękne i wysokie klify. Na spotkanie z żywą przyrodą możemy wybrać się do Zagrody Żubrów. Chociaż znajdują się one po drugiej stronie płotu, to na pewno kontakt z nimi i tak będzie zaliczał się do fascynujących. Tym bardziej, jeśli zamierzamy zwiedzać Woliński Park Narodowy nie tylko w gronie dorosłych, ale również z małymi dziećmi.

Jeśli mówimy o pięknych krajobrazach, to koniecznie warto wybrać się na tutejsze punkty widokowe. W sumie na terenie Wolińskiego Parku Narodowego znajdują się aż 4 takie miejsca. Jednak najbardziej znanym jest Kawcza Góra, z której rozciągają się piękne pejzaże. Prawdziwą naturalną atrakcją jest również znajdujące się tutaj Jezioro Szmaragdowe. Nie bez znaczenia jest jego nazwa, ponieważ już po jego zobaczeniu wszyscy turyści chwytają za aparaty fotograficzne i telefony, by móc uwiecznić nietypowe zabarwienie wody. Jeśli ktoś interesuje się chemią oraz fizyką, na pewno będzie w stanie pojąć, dlaczego właśnie to jezioro nie ma typowego dla akwenów słodkowodnych koloru.

Woliński Park Narodowy znajduje się naprawdę bardzo blisko Wisełki. Jeśli ktoś tylko jest zmotoryzowany, to nie będzie miał najmniejszego problemu z dojechaniem w różne miejsca. Innym sposobem na zwiedzanie tego kompleksu znajdującego się pod ochroną, jest jazda rowerem po wyznaczonych szlakach. Wtedy można jeszcze bardziej obcować z przepiękną przyrodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>