Węgierska Górka – nietuzinkowe miejsce dla każdego turysty

Węgierska Górka jest miejscowością, która definitywnie pozostanie na długo w pamięci każdego urlopowicza. Ten uroczy zakątek Polski spodoba się nawet najbardziej wymagającym turystom. Jest idealny do spędzania swojego zimowego i letniego urlopu. Położony na południowych obszarach kraju, w województwie śląskim, powiecie żywieckim (www), charakteryzuje się górskim krajobrazem – Węgierska Górka de facto leży na zboczach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Stąd latem możemy udawać się na piesze wędrówki szlakami turystycznymi – zielonym, prowadzącym z Węgierskiej Górki do Złatna, a stamtąd szlakiem czarnym do Wierchu Wisełka pod Baranią Górą bądź czerwonym, rozpoczynającym się w Baraniej Górze, a kończącym w Rysiance i noszącym również nazwę Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Węgierska Górka to miejsce odwiedzane przez turystów każdego roku ze względu na uroczy klimat i przepiękne krajobrazy porównywane z tymi bieszczadzkimi (www), zwłaszcza przez tych, którzy pragną uniknąć tłumów, jakie spotkać można w najwyższych partiach gór naszego kraju, czyli na przykład Tatrach. Dlatego też baza noclegowa (www) jest tu dobrze zorganizowana, a noclegi oferują konkurencyjne ceny w porównaniu do najbardziej popularnych regionów górzystych. Jest to dobry powód, by wybrać się tutaj całą rodziną, zwłaszcza z małymi dziećmi lub po prostu zrobić sobie przerwę od wielkich miast i stresów życia codziennego. Najbardziej atrakcyjna dla turystów stała się od 2009 roku, kiedy to mocno zadbała o swój wizerunek w oczach urlopowiczów i zmieniła nieco swoje oblicze.

Posiada wiele niecodziennych atrakcji, a także zabytków. Do najbardziej rozpoznawalnych w regionie należą budynki sakralne, z których warto jest wymienić Kościół Świętego Maksymiliana Kolbego, który podobno, mimo zakazu ówczesnych władz, powstał na przygotowanych wcześniej fundamentach w ciągu jednej nocy w 1972 roku. Inną atrakcją jest pozostałość po dawnej działalności przemysłowej na tych terenach w postaci łaźni Odlewni Żeliwa, odnowionej w 2011 roku. Węgierska Górka kładzie też duży nacisk na sport i rekreację, dlatego też została tutaj wybudowana olbrzymia Hala Sportowo-Widowiskowa, na której bardzo często rozgrywane są różne dziedziny sportu, mają też miejsce sportowe wydarzenia. Warto również przejść się Aleją Zbójników, która jest stosunkowo nową atrakcją, zaprojektowaną w ciągu kilku ostatnich lat i kryjącą w sobie wysokie na 5 metrów rzeźby związane ze zbójnictwem Żywiecczyzny.

Węgierska Górka to klimat, piękne krajobrazy i szereg nietuzinkowych atrakcji. Warto jest pozwolić sobie na urlop w tej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>