W Nowęcinie swoje Eldorado znajdzie każdy

Nad Morzem Bałtyckim co roku przebywają na wakacjach setki tysięcy turystów, którzy pragną nieco odpoczynku od codziennej harówki w pracy, w domu, w szkole i na uczelni. Nic w tym dziwnego. Wypoczynek na plaży od zawsze kojarzył się z najbardziej udanym urlopem bez względu na pogodę i rodzaj aktywności, podczas tych kilku ważnych dni w roku. Nad Wybrzeżem Morza Bałtyckiego bez wątpienia w osłupienie wprawia wspaniała baza noclegowa oraz rewelacyjne zaplecze gastronomiczne, które zachwyci nawet najbardziej wybredną klientelę. Niestety z ogromną popularnością tego regionu wiąże się również dość duży tłum turystów, którzy szturmują najpopularniejsze kurorty. Nie pozostaje to również bez wpływu na cenę niektórych obiektów hotelowych, które z pewnością przyprawiają o zawrót głowy. Najlepszym miejscem na rodzinne chwile, które nie spowoduje nagłego odpływu gotówki są noclegi, jakie proponuje Nowęcin, który został włączony do Polski w 1945 r.

Ta maleńka wioska położona niedaleko dużo większej Łeby z pewnością wielu letników zachwyci pięknym i malowniczym położeniem, a także przystępnymi cenami i bardzo miłymi gospodarzami, którzy są niezwykle pomocni i bardzo chętni do wspólnego wieczornego biesiadowania w licznych tutaj gospodarstwach agroturystycznych. Nowęcin oferuje miejsca na sen także w bardzo licznych tutaj kwaterach prywatnych oraz na dobrze utrzymanych polach kempingowych i polach biwakowych, na których bardzo często można spotkać harcerzy i wszelkiego rodzaj turystów budżetowych lub takich, którzy ponad wszystko cenią kontakt z naturą. We wsi znajduje się również niezwykły zameczek, którego najstarsza część pochodzi z XV wieku. Obecnie jest to pięknie położony hotel dla klientów z nieco bardziej wypchanym portfelem. Każdy kto pragnie spokoju i nieco odpoczynku od cywilizacji z pewnością znajdzie w Nowęcinie swoje Eldorado pełne wspaniałych widoków i przemiłych ludzi chętnych do pomocy. Z pewnością warto o tym pamiętać.

Nad Morze Bałtyckie bez wątpienia warto pojechać zawsze i to bez względu na aktualną porę roku. Jednakże niewielki i uroczy Nowęcin najpiękniejszy jest przede wszystkim latem i wiosną (Nowęcin – lista noclegów), kiedy cała uśpiona po zimie przyroda dopiero budzi się do życia, a zachody słońca przyprawiają o szybsze bicie serca nawet kogoś bardzo mało wrażliwego na piękno natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>