Sen o Szczecinie

Wakacje nad Polskim Morzem potrafią być zaskakujące. Warto pomyśleć o Szczecinie, jeśli zastanawiamy się nad tym, gdzie skierować swoje wakacyjne kroki. Miasto jest przepiękne i niezwykle różnorodne. Potrafi ugościć każdego, bez względu na gust oraz potrzeby. Największym walorem tego miejsca jest, to, że znajduje się ono bardzo blisko basenu Morza Bałtyckiego. Dzięki takiej sytuacji mieści się tu ważny dla całego kraju port, który stanowi jednocześnie przystanek na szlaku gospodarczym. Dzięki temu właśnie to miasto prężnie rozwija się zyskując na atrakcyjności turystycznej. Kiedy spojrzymy na metropolię z lotu ptaka, naszym oczom ukaże się dużo zieleni i wody.

Taki właśnie jest Szczecin

W zielonych rezerwatach przyrody żyją tu dzikie zwierzęta oraz przepiękne rośliny, które stanowią niekiedy unikaty na skalę światową. Warto wybrać się tu na rejs łódką i zachwycić swoje oczy niespotykanym widokiem. Takie obcowanie sam na sam z dziką przyrodą potrafi zregenerować siły na długie, jesienne miesiące oraz dni, kiedy to ciężka praca pozbawia nas sił witalnych. Dobrze jest zatem z odpowiednio dużym wyprzedzeniem prześledzić bazę noclegową [] w Szczecinie po to, by nie mieć potem problemu ze znalezieniem hotelu, czy też kwatery.

Miasto jest dosyć solidnie przygotowane na całe rzesze urlopowiczów, którzy potrafią zalać swoją obecnością miasto, kiedy tylko nadejdą pierwsze dni lata. W ten radosny czas odbywają się tam wszelkiego rodzaju atrakcyjne imprezy, podczas których metropolia nadbiera jeszcze swojego morskiego charakteru. Mają one na celu uprzyjemnienie czasu wszystkim wymagającym turystom. Warto przyjechać tu na Dni Morza, kiedy to do miasta przypływają statki i wszędzie unosi się duch nadmorskiego klimatu. Miłośnicy pięknej architektury znakomicie poczują się na Wałach Chrobrego [https://pl.wikipedia.org/wiki/Waly_Chrobrego], które to stanowią swoisty symbol Szczecina. Miejsce to jest otoczone typową dla aglomeracji, żywą zielenią i znane jest wszystkim, jako bardzo atrakcyjny punkt widokowy zlokalizowany u stóp rzeki Odry. Typowym dla lokalnych ulic elementem są pompy wykonane z żeliwa, które stanowią o tożsamości tego miejsca.

Szczecin jest wyjątkowym miejscem na udany urlop, bowiem w niemal połowie składa się on z wody – jeziora, zalew, rzeka i z dzikiej zieleni rezerwaty. A do tego nowoczesność w każdym wymiarze. Cóż więcej pragnąć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>