Rewa – nadbałtycka miejscowość

Rewa jest wioską liczącą sobie niecałe tysiąc mieszkańców, leżącą na pomorzu Gdańskim niedaleko Trójmiasta. Miejscowość ta może się pochwalić bliskością morza jak i własnym Cyplem Rewskim. Miejscowość jest bardzo silnie nastawiona turystycznie, a baza noclegowa w tym miejscu jest dość spora. Koszty pokoju w tej miejscowości należą do jednych z najtańszych w Polsce i wynoszą nawet 20 zł za noc. Jeżeli lubimy ładne widoki to nocując w Rewie za nie więcej niż 60 zł za dobę możemy mieć pokój z widokiem na morze i tym samym czuć się jak w luksusowym hotelu.

Rewa zyskuje dzięki swojemu niezwykłemu położeniu, otóż dzięki jej Cyplowi Rewskiemu plaża północna ma dostęp do małej zatoki, na której panują dobre warunki do uprawiania Windsurfingu, dzięki czemu ściąga ona pasjonatów tego sportu wodnego. Rewa posiada łącznie dwa kąpieliska wodne po 100 m każde, a jest to plaża północ i wschód, które są położone po przeciwnych stronach Cypla Rewskiego. Miejscowość ta jest bardzo urokliwa i spokojna, jednak posiada ona również bardzo dobrze prosperujące połączenie z Gdynią pozwalające nam zwiedzić również kawałek Trójmiasta. Ze względu na małe koszty noclegów i panujące tutaj warunki bardzo dużo osób ściąga tutaj, aby uprawiać sporty wodne właśnie takie jak windsurfing, jednak miejscowość ta jest mniej popularna wśród pozostałych mieszkańców Polski, a turyści są głównie z rodzimego województwa.

Wybierając się do Rewy powinniśmy uwzględnić w planie wycieczki możliwość odwiedzenia Trójmiasta, dzięki czemu cały wyjazd zyska na atrakcyjności, a my będziemy się lepiej bawili. Można również wybrać się do Rewy jako do bazy noclegowej z myślą o odwiedzeniu samego Trójmiasta, które obecnie słynie z bardzo drogich hoteli i moteli. Przed wyjazdem powinniśmy sprawdzić jakie miejsca noclegowe są jeszcze dostępne i zarezerwować w miarę możliwości, dzięki temu będziemy mieć pewność że podczas przyjazdu będziemy mieli gdzie przenocować. Podczas pakowania się do wycieczki musimy kierować się zasadą minimalizmu jeżeli nie chcemy wozić za sobą bardzo dużych bagaży z rzeczami, które w większości i tak nam się do niczego nie przydadzą. Jeżeli jesteśmy zainteresowani kupowaniem pamiątek na miejscu to znacznie bardziej kreatywnym wyjściem będzie zabranie garści pisaku i muszelek do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>