Odwiedzamy Czaplinek

Każdy, kto odwiedza Czaplinek w letniej porze powinien ruszyć się nad jezioro Drawsko [tu informacje ➨Wikipedia]. To największy akwen w całej gminie, gdzie każdy znajdzie sobie zajęcie i nie będzie narzekał na nudę. Każdy z nas lubi, jak nad głową jest słońce, dookoła zieleń, a pomiędzy nią trochę wody, którą można schłodzić rozgrzaną skórę. Do tego świeże powietrze i delikatny zapach, którego próżno szukać żyjąc w mieście. Udając się właśnie do tej miejscowości powinniśmy zdecydować się na noclegi w Czaplinku, co umożliwia nam baza wypoczynkowa [zestawienie ➨ Meteor].

Natura, swoboda i dzika wolność. Zresztą tego dowiemy się od samej ludności, która mieszka w Czaplinku, kiedy będziemy pytać ich o drogę. Bo przecież nie ma lepszego jeziora, niż to ich. I być może tak jest, bo spędzenie już kilku minut nad wodą powoduje u nas zachwyt. Nie musimy wcale wyjeżdżać setki kilometrów z kraju, żeby znaleźć się w miejscu idealnym dla naszej rozszarpanej duszy przez codziennie obowiązki. Leżąc na trawie i delektując się przyrodą, w oddali zobaczymy żaglówki, kajaki i zamyślonych wędkarzy, którzy co chwile wyciągają z wody wielkie okazy. Więc jeśli znudzi nam się wylegiwanie, możemy śmiało iść i spróbować swoich sił na jeziorze. Wypłynięcie na sam środek akwenu daje nam pewną iskrę, którą trudno wyjaśnić: jesteśmy malutcy, a dookoła nas wisi świat. Tylko woda i my, jako mała kropka, która podziwia ogrom świata. No, a jeśli mamy ze sobą wędkę to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapytać się jakiegoś wędkarza, gdzie biorą najlepiej. Ci najczęściej stwierdzają, że wszędzie, bo ponoć w samym jeziorze jest przeludnienie ryb. Nawet jako amator powinniśmy coś złapać. Wystarczy chwila cierpliwości.

Warto być w Czaplinku i warto zanieść swoje ciało nad jezioro Drawsko. Sami, z dziewczyną, z rodziną – obojętnie. Spacer dobrze nam zrobi, a w towarzystwie będziemy mogli oddać się rozmowom, na które dziś tak mało czasu. No i pozostaje koc, woda, kajak, łódka i wędka. To wszystko pod rozgrzanym słońcem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpalić grilla i czekać, aż spławik zacznie się ruszać. A wtedy… wielka uczta! Bo małe ryby tu nie pływają. Podsumowując, w powyższym artykule ukazano, że udając się właśnie do tej miejscowości powinniśmy zdecydować się na pokój, co umożliwia nam baza noclegowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>