Nałęczowski dancing w Pałacu Małachowskich

Leonard Cohen (piosenkarz narodowości kanadyjskiej, mający pochodzenie polsko-litewskie) śpiewał kiedyś: „Dance me to the end of love”. Piosenkę wydaną w 1984 roku można do tej pory usłyszeć w radio albo zatańczyć do niej. Gdzie? Na dancingu. A gdzie są najlepsze dancingi? Oczywiście, że w Nałęczowie. Miasto kuracjuszy oraz znudzonych tłumem i pospiesznym trybem życia warszawiaków, tętni nocami życiem. Nie liczy się, kto wchodzi na parkiet. Ba, im starsze osoby tym lepiej. W końcu każdemu należy się od życia odrobina zapomnienia, szaleństwa i doskonałej zabawy. Niezależnie od wieku można bawić się przy szybkich rytmach „Coco jambo”, śpiewać „Majorkę” grupy Loft albo „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Spragnieni bliskości uczestnicy zabawy również będą mogli rozsmakować się w rytmach znanych, lecz wolniejszych melodii.

Czyżby wyobraźnia rozpaliła się już do granic? W takim razie należy natychmiast wsiąść do auta i przyjechać do Pałacu Małachowskich. Bilet wstępu kosztuje tylko 20 złotych, a dancingi odbywają się codziennie od godziny 18:30 do 21:30. Aby móc całkowicie zatracić się w zabawie, warto wcześniej zadbać o odpowiednie noclegi w Nałęczowie [wejdź na: meteor-turystyka.pl]. Szczęśliwie baza noclegowa od lat jest tu niezwykle rozwinięta, więc wyszukanie pokoju w wybranym standardzie będzie niezwykle łatwe.

Rzecz jasna taniec na dancingu to tylko wisienka na torcie, którą otrzymamy odwiedzając Nałęczów. Wśród wyjątkowych atrakcji do odwiedzenia znajduje się oczywiście sam Pałac Małachowskich. Leżący w starym parku budynek wzniesiono w latach 1771-1775 dla Marianny Potockiej i Stanisława Małachowskiego. Zbudowany w stylu barokowym został bogato przyozdobiony, aby jak najokazalej reprezentować właścicieli. Obok pałacu można znaleźć dwór Gałęzowskich, czyli piętrową oficynę pałacową. Dzisiaj w pałacu znajduje się muzeum poświęcone życiu i twórczości znakomitego polskiego pisarza Bolesława Prusa. Po zwiedzeniu ekspozycji można udać się na przepyszną kawę i ciastko w Kawiarni Pałacowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>