Najciekawsze miejsca na Kaszubach

Kaszuby zajmują rozległy teren, którego granice nie są ściśle określone. Znajdują się tutaj liczne jeziora, lasy i różne atrakcje, które przyciągają również zagranicznych turystów. W całych Kaszubach jest duża baza noclegowa i gastronomiczna, dobrze przygotowana na przyjęcie wczasowiczów. Aby znaleźć dogodny nocleg wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: „noclegi Kaszuby”, w wynikach na pewno znajdziemy dobre miejsca np tutaj: . Można tu odpoczywać na łonie natury lub spędzać czas na zwiedzaniu zabytków.

Morze Kaszubskie

Morzem Kaszubskim zwane jest Jezioro Wdzydzkie, wokół którego rozciąga się Wdzydzki Park Krajobrazowy. Jezioro ma kształt krzyża i znajdują się na nim 4 spore wyspy, z czego jedna jest zamieszkała. Jest to istny raj dla wędkarzy i osób lubiących sporty wodne, aktywny odpoczynek oraz relaks na łonie natury.

Parki tematyczne

W Stryszej Budzie, niedaleko Mirachowa znajduje się Kaszubski Park Miniatur, obok którego powstał Kaszubski Park Gigantów. W Kaszubskim Parku Miniatur można zobaczyć kopię słynnych zamków, kościołów i dworów odtworzonych wiernie w skali 1:25. Znajduje się tu również plac zabaw, Zamek Strachu i Gabinet Śmiechu. Natomiast w Kaszubskim Parku Gigantów wszystkie przedmioty są dużo większe niż powinny być. Są tu gigantyczne owady, Monster Truck i samolot Tupolew.

Najlepszy punkt widokowy

Niedaleko Szymbarku, na najwyższym punkcie moreny czołowej, znajduje się Wieżyca. Z wieży rozpościera się niesamowity widok na pobliskie okolice. Ma ona wysokość około 30 metrów i to zupełnie wystarczy, by podziwiać piękny krajobraz.

Stare lokomotywy

W Kościerzynie znajduje się Muzeum Kolejnictwa, gdzie można zobaczyć zabytkowe lokomotywy i wagony. Niektóre z obiektów pamiętają jeszcze II wojnę światową. Zwiedzanie muzeum będzie dużym przeżyciem dla dorosłych i dzieci.

Zabytkowa architektura

Dwór Artusa znajduje się w Gdańsku. Jest to okazały budynek w stylu manieryzmu niderlandzkiego z dużymi gotyckimi oknami. Obecnie swoją siedzibę ma tam oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk, a kiedyś służył jako miejsce spotkań bogatych rzemieślników i kupców. W dworze znajduje się największy, renesansowy, kaflowy piec na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>