Nad morze z dzieciakami – Darłówko

Kiedy planujemy rodzinny urlop, zdajemy sobie sprawę, że dzieci mają zupełnie inne oczekiwania niż dorośli. Maluchom nie jest potrzebne centrum SPA, wykwintna restauracja czy otwarte przez całą noc kluby taneczne. To, co jest niezbędne naszym podopiecznym to przede wszystkim bezpieczeństwo i aktywna rozrywka, a przepis na wymarzone wakacje napisze się sam. Które miejsce będzie idealne na rodzinny wyjazd? Bliskie polskim sercom jest Morze Bałtyckie. Urokliwe Mielno, Sopockie molo czy stonowany Kołobrzeg – to one przyciągają do siebie najwięcej turystów każdego roku. Rodziny z dziećmi mają jednak swoje specyficzne priorytety i często tracą głowę, by znaleźć choć trochę mniej zatłoczone, sprzyjające miejsce. Daleko szukać nie trzeba, bo wśród propozycji wyłania się ciekawy, nieznany na dużą skalę kurort ulokowany przy ujściu rzeki Wieprzy.

Darłówko (profil na Facebook), dzielnica miasta Darłowa stwarza doskonałe warunki do spędzenia wakacji w gronie rodziny. Szukając tutaj miejsca do spania, pilnie zwróć uwagę na to, w jakiej części miasta wybierasz nocleg (lokalizacja na Meteorze). Darłówko dzieli od Darłowa 3 kilometry, które mogą być przyczyną niepotrzebnych, uciążliwych spacerów. Podstawową zaletą tego miejsca jest piaszczysta, ale przede wszystkim niezaśmiecona plaża. Jej długość to ponad 5 kilometrów, podzielonych na dwie części: brzeg zachodni, który przyciąga aktywnych amatorów dzikich fal i wiatru, oraz wschodni, dla osób preferujących stonowany wypoczynek. Darłówko zachodnie zostawmy więc dla starszej młodzieży, a skupmy się na zaletach wschodniej części wybrzeża. Jego forma łudząco przypomina lagunę – część morza została odgrodzona kamienistymi wyspami, co miało zapobiec niszczeniu się brzegu. Powstał dzięki temu zalew, a w nim płytka, szybciej nagrzewająca się woda oraz brak mocnych fal. Brzmi, jak idealne miejsce dla zabaw dzieci, prawda?

Darłówko posiada dodatkowy atut dla dzieciaków – Aquapark Balticlandia, a w nim zjeżdżalnie, bicze wodne i ekskluzywne jacuzzi. Dla wygłodniałych dodatkowych wrażeń, park oferuje także karuzele, rowerki wodne i mini-pociąg. Wszystko to otoczone sosnowym lasem borowym – z pewnością zapewni szereg atrakcji na cały dzień. Dziecko ma już dość wody? Rzeczywiście, przydałaby się jakaś odmiana, ale na to też jest sposób – Park Linowy “Nad Bałtykiem”. Tym razem z atrakcji mogą korzystać zarówno dzieci, jak i rodzice. Obiekt ma bowiem w swojej ofercie trasy różnej trudności – każdy ma możliwość wypróbować swoje siły, a i ceny nie są wygórowane. Masę rozrywki zapewni także wesołe miasteczko, kryjące się pod nazwą “Lunapark Krasnal”, znajdujący się obok mostu rozsuwanego. Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie, a już na pewno najdroższe maluchy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>