Muzeum Ziemi Puckiej

Decydując się na wycieczkę do Pucka warto przeanalizować tamtejsze atrakcje turystyczne, których jest pod dostatkiem. Szczególnym uznaniem cieszy się obecnie Muzeum Ziemi Puckiej, gdzie można wzbogacić się o przeżycia kulturalne, historyczne, a zarazem zapoznać się z miejscową sztuką i architekturą. Właśnie z tego powodu turyści chętnie odwiedzają to miejsce i rezerwują nocleg na kilka dni (lista noclegów Pucka). Muzeum jest bardzo nowoczesne, ponieważ powstało stosunkowo niedawno, dlatego też pod kątem estetycznym jest jednym z najlepszych na terenie Polski. Nosi ono imię Floriana Ceynowy, który był lokalnym badaczem folkloru oraz kultury kaszubskiej. Właśnie tego typu elementy można bez problemów odszukać w Muzeum Ziemi Puckiej, więc warto udać się tam choćby na krótką wycieczkę, co jest pasjonującym pomysłem na spędzenie wolnego czasu zarówno dla młodych, jak i nieco starszych osób. Znaleźć można tam naprawdę wiele zadbanych eksponatów, a jednym z najcenniejszych jest z pewnością skarb bursztynowy, który pochodzi aż z II wieku, a więc jest bardzo stary.

Miejsce zawiera wiele skarbów, dlatego warto się z nimi dokładnie zapoznać i obejrzeć je na własne oczy. Wśród eksponatów można wyróżnić jeszcze takie elementy jak: skrzynie posągowe, kolekcje map, ludowe meble oraz kolekcje fotografii i medali. Muzeum czynne jest sześć dni w tygodniu w dogodnych godzinach, dlatego bukując noclegi w Pucku warto pomyśleć też o rezerwacji w Muzeum Ziemi Puckiej, gdzie zajmie się nami doświadczony przewodnik i wszystko nam dokładnie pokaże. Przy każdym eksponacie możemy dowiedzieć się wielu ciekawych i niespodziewanych informacji, o których opowie nam właśnie przewodnik, więc warto zdecydować się na taką wycieczkę, która jest dużo bardziej atrakcyjna od samodzielnego zwiedzania. Ludzie chętnie decydują się na odwiedzenie tego miejsca, gdy już znajdą się w Pucku.

Jak widać muzeum cieszy się naprawdę sporym uznaniem wśród osób w różnym przedziale wiekowym. Można w tym miejscu przyjemnie i ciekawie spędzić swój wolny czas, dlatego taka przygoda edukacyjna polecana jest dla wszystkich bez wyjątku. Śmiało można zabrać całą rodzinę, również dzieci, które dowiedzą się trochę o kulturze kaszubskiej oraz o historii miasta, co na pewno przyda im się w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>