Morąg na wakacyjny czas

Morąg znajduje się w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, w pobliżu Pojezierza Iławskiego. Jest to niewielka miejscowość otoczona lasami i jeziorami, która stanowi typowe miejsce na letnie wakacje. Morąg jest bardzo popularny wśród żeglarzy, turystów i tych, którzy lubią prawdziwą przyrodę nieskażoną ludzką ręką. Pomimo licznych atrakcji i wspaniałej przyrody, nie jest zatłoczony i każdy może tu liczyć na spokojny wypoczynek z noclegami, zwłaszcza że baza noclegowa jest w tym mieście na bardzo wysokim poziomie.

Okoliczne Jezioro Skiertag, będące największą lokalną atrakcją, położone jest w północno-wschodniej części Morąga, a na południe od miasta znajdują się liczne tereny podmokłe i bagna z wielu mniejszych jezior i mnóstwo ptactwa wodnego. Jezioro Narie znajduje się około 5 km na wschód od miasta, przy czym oba zbiorniki posiadają pierwszą klasę czystości wody i zapewniają wspaniałe możliwości do wypoczynku. Są one otoczone przez małe wioski, które odgrywają rolę małych miejscowości wypoczynkowych.

Wodne środki transportu, takie jak kajaki, deski windsurfingowe i łodzie, są bez problemu dostępne na miejscu. Blisko jeziora w Morągu znajduje się Rezerwat Kormoranów, podczas gdy w pobliskich Mikołajkach można zobaczyć tamę wybudowaną przez bobra. Długa i burzliwa jest historia prowincji, a więc i przeszłość samego Morąga. To niepozorne miasteczko było świadkiem przejścia różnych rządów, wojen i wydarzeń historycznych. Morąg był również rodzinnym miastem Johanna Herdera, niemieckiego filozofa i pisarza romantycznego, a wczesnego promotora folkloru.

Muzeum poświęcone jest Herderowi, które prezentuje niektóre jego pamiątki i portrety. Miasto odwiedzili także Józef Ignacy Kraszewski, autor wielu popularnych powieści historycznych, a także nowoczesny pisarz Zygmunt Nienacki, który zmarł tam w roku 1994. Istnieje wiele innych zabytków do zwiedzania. Łącznie z odbudowanym średniowiecznym ratuszem, a także kościołem parafialnym z XIV wieku. Nie ulega wątpliwości, że Morąg warto odwiedzić o każdej porze roku, gdyż jest to miejsce niezwykłe i pełne uroku. Bez wątpienia każdy, kto przyjedzie tutaj po raz pierwszy, będzie miał ochotę wracać wielokrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>