Mikoszewo – dobre miejsce na letnie wakacje

Morze Bałtyckie i jego polskie wybrzeże to bez wątpienia jedno z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc w całej Polsce, a nawet i w Europie Wschodniej. To właśnie tutaj każdego roku przyjeżdżają tysiące turystów spragnionych nieco spokoju, ale również rozrywki i relaksu na złocistych plażach czy spacerów w poszukiwaniu cennego bursztynu. Gdzie jednak się wybrać wiedząc, że baza noclegowa nad morzem należy do najlepiej rozwiniętych w całym kraju, a mnogość lokalnych atrakcji turystycznych przyprawia niemal o zawrót głowy? Wszystko zależy od indywidualnych upodobań oraz od charakteru wypoczynku. Na pierwszy raz nad morzem idealne wydaje się jednak niepozorne Mikoszewo.

Mikoszewo to maleńka i bardzo urokliwa wioska położona tuż przy samym ujściu Wisły [Wisła➥informacje➥Wikipedia] do Morza Bałtyckiego. Jeszcze do niedawna Mikoszewo było zaledwie mało znaczącą miejscowością rolniczą, ale boom turystyczny w ostatnich latach, który nawiedził te rejony sprawił, że zanotowano tutaj niezwykle znaczny wzrost funkcji turystycznej. Pierwsze wzmianki historyczne o Mikoszewie sięgają już połowy XIII wieku. Nazwa tej wioski ma niesłychanie ciekawą genezę i na pewno zainteresuje poszukiwaczy historycznych ciekawostek. Otóż, pewien bogaty szlachcic nazywany Niklas, gościł pewnego razu na swoim wspaniałym dworze wielką osobowość tamtych czasów – mistrza zakonu krzyżackiego. Na jego cześć wyprawił oczywiście wspaniałą ucztę, na której zamiast zwyczajnych krzeseł użył drewnianych beczek wypełnionych czystym złotem.

Mikoszewo jest również miejscem, gdzie na każdym kroku można się natknąć na cudowną i nieskażoną ręką człowieka przyrodę. Mieści się tutaj nawet rezerwat, który jest miejscem gniazdowania bardzo rzadkich gatunków ptactwa wodnego, a także jedynym w naszym kraju miejscem, gdzie stale występują foki w ich jak najbardziej naturalnym środowisku. To właśnie w takich cudownych okolicznościach przyrody, Mikoszewo ma w swojej ofercie noclegi [Mikoszewo ➥Noclegi ➥Meteor]. Nie ulega wątpliwości, że wybrzeże Morza Bałtyckiego to jeden z najciekawszych kierunków wakacyjnych podróży wśród Polaków. Nie ma się jednak temu co dziwić, biorąc pod uwagę fantastyczne krajobrazy, mnogość zabytków oraz niezwykle miłych i życzliwych gospodarzy. Można tutaj przyjechać z rodziną, z grupką znajomych, a nawet na samotną wyprawę w poszukiwaniu bursztynu. Nie ulega jednak wątpliwości, że każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>