Miejsca warte zobaczenia w Dźwirzynie

Niezwykle popularną nadmorską miejscowością letniego i wakacyjnego wypoczynku, położoną na Wybrzeżu Trzebiatowskim, w gminie Kołobrzeg jest maleńkie Dźwirzyno. Otwarte morze z szeroką piaszczystą plażą z jednej strony, a z drugiej otoczenie jeziora Resko – Przymorskie w połączeniu z bogatą bazą noclegową miejscowości tworzą doskonałe warunki klimatyczne i przyrodnicze do wypoczynku na tym terenie.

Mieszkańcy dla przybywających tutaj turystów, wczasowiczów przygotowali ofertę wynajmu noclegów (szczegóły – ): prywatnych kwater, domków, rozbicia namiotów na terenach prywatnych posesji czy skorzystania z szeregu atrakcji, które przygotowywane są nie tylko sezonowo, ale już na stałe wpisały się w klimat miejscowości. Możliwość uprawiania sportów wodnych (wędkowanie, przystanie jachtowe, surfingowe) na pobliskim jeziorze to zapewne alternatywa dla tych, którzy nie przepadają za plażowaniem.

Jest jeszcze jedno ciekawe miejsce na terenie tej miejscowości: przetoka łącząca jezioro z morzem. To miejsce, gdzie został wyznaczony port rybacki. Musimy się kierować w stronę Mrzeżyna, by tam dotrzeć. Ale kilkunastominutowy spacer wynagrodzi nam możliwość zakupu w tym miejscu świeżej ryby, która nie ma sobie równych. Kąpielisko w Dźwirzynie to bezpieczne plaże i wyznaczone miejsca plaż strzeżonych. Ścieżki zdrowia, boiska wielofunkcyjne, doskonałe trasy do wypraw rowerowych rodzinnych (przez Dźwirzyno przebiega szlak rowerowy wzdłuż Bałtyku, a dokładnie Szlak Hanzeatycki, przebiegający dookoła basenu Morza Bałtyckiego) to sportowe atuty tej nadmorskiej wioski. Miejscowość posiada charakter uzdrowiskowy, odnajdziemy tutaj szczególne walory dla układu oddechowego i krążenia. Otoczenie wydm nadmorskich w Dźwirzynie rozdzielone jest od głównej ulicy wioski pasem lasu sosnowego, a ciekawostką przyrodniczą są dęby szypułkowe, które uznane zostały za pomniki przyrody.

Bliska odległość Dźwirzyna od Kołobrzegu, niespełna 10 kilometrów zachęca, by w wolnym czasie poznać także to uzdrowisko, zwłaszcza Katedrę, Muzeum Oręża Polskiego, czy udać się do Latarni Morskiej. Niecodzienną atrakcją w okolicy, cieszącą się popularnością jest możliwość odbywania lotów widokowych (turystycznych) samolotem, a także skoki spadochronowe. Wystarczy udać się kilka kilometrów z Kołobrzeg do miejscowości Bagicz na teren miejscowego lotniska. Krajobraz z lotu ptaka na jedną z najpiękniejszych plaż polskiego wybrzeża na długo pozostanie w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>