Ciekawe miejsca w Międzygórzu

Międzygórze to spokojna wieś wypoczynkowa, położona u podnóża Masywu Śnieżnika. Malownicza lokalizacja, brak tłumów, bogate walory przyrodnicze, ciekawe i zabytkowe miejsca w okolicy oraz bogata baza noclegowa – miejscowość jest idealną propozycją na miłe spędzenie czasu letniego.

W Międzygórzu nie grozi nam nuda i monotonia. Czeka tutaj na nas wiele uroczych szlaków turystycznych oraz liczne możliwości aktywnego spędzania czasu. Jakie noclegi Międzygórze może nam zaproponować? We wsi znajdziemy pensjonaty, pokoje gościnne oraz kwatery prywatne. Do wyboru mamy także hotele, domy wczasowe oraz gospodarstwa agroturystyczne. Nieopodal znajdziemy również Schronisko PTTK „Na Śnieżniku” oraz Schronisko „Na Iglicznej”. Bez problemu wybierzemy odpowiednie miejsce. Baza kwater jest szeroka i zróżnicowana, a oferty spełnią wymagania gości z najbardziej wyszukanymi preferencjami noclegowymi.

Co warto zobaczyć w Międzygórzu? Kościół Świętego Krzyża to niesamowicie urocza i tajemnicza świątynia. Jednonawowa budowla powstała w 1911 roku. Została wybudowana przez ewangelików. Neoromański kościółek wzniesiono z kamienia polnego. Wejście główne wykończone ostrołukowym portykiem wzniesiono z kamienia piaskowego. Świątynia posiada ciekawy klimat. Doskonale komponuje się z cudownym, górskim krajobrazem. Warto odwiedzić to miejsce, będąc w Międzygórzu.

Dla odmiany warto zobaczyć także kościół św. Józefa Oblubieńca. Świątynia jest drewniana i mieści się nieopodal kościoła Świętego Krzyża. Została wybudowana w XVIII wieku, w najstarszej części Międzygórza. Kościół pełnił funkcję katolickiej kaplicy cmentarnej. Konstrukcja jest typowa dla tradycyjnego, drewnianego budownictwa sakralnego. Świątynia ma prostą bryłę. W środku możemy podziwiać mieszankę baroku i rokoko.

Śnieżnik (1426 m n.p.m) jest najwyższym szczytem Masywu Śnieżnika. Stanowi również największe wzniesienie w obrębie Sudetów Wschodnich. Na samej górze znajdziemy ciekawą roślinność typu subalpejskiego. Bezleśny szczyt oraz zbocza stanowią doskonałe podłoże do rozwoju właśnie takiej flory. Wędrówka na Śnieżnik jest przyjemna. Nie spotkamy tutaj tłumów, co pozwala na bezpieczną i miłą wycieczkę. Możemy skupić się na podziwianiu pięknych, górskich krajobrazów. Trójmorski Wierch to kolejny szczyt Masywu Śnieżnika, o wysokości 1145 m n.p.m. Jest miejscem, gdzie spotykają się rzeczki i strumyczki zlewisk trzech mórz: Bałtyckiego, Północnego i Czarnego. Warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce. Inna nazwa góry to Klepacz. Wchodząc na szczyt, możemy usłyszeć charakterystyczny dźwięk, spowodowany poruszaniem się łupków podczas wiatru lub wskutek chodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>