Aktywne formy wypoczynku w Dusznikach-Zdroju

Duszniki-Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa leżąca w zachodniej części Polski. Ze względu na dogodny klimat oraz atrakcyjne położenie, każdego roku przyjeżdża tu wielu wczasowiczów chętnych na podratowanie stanu swojego zdrowia. W dusznickim uzdrowisku, które jest nieco oddalone od starej części miasta, można liczyć zarówno na pobyt finansowany z środków Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i na pobyt w pełni komercyjny, umożliwiający pełne aktywności wczasy. O takich właśnie wspominaliśmy również w artykule o Poddąbiu (sprawdź ➦).

Osoby odpoczywające na terenie Dusznik – Zdroju mają dogodne warunki do uprawiania aktywnej turystyki. W okolicy wyznaczono bowiem wiele ciekawych tras spacerowych oraz ścieżek rowerowych, a dogodne połączenia komunikacyjne uwzględniają również przewóz turystów wraz z rowerami. W sezonie letnim aktywni wczasowicze mogą liczyć między innymi na dusznicki express – niewielką kolejkę, która z centrum miasta zabierze ich do Zieleńca. Jednorazowo kolejka taka może zabrać w kurs 30 pasażerów oraz 20 rowerów.

Okolice Dusznik Zdroju to prawdziwy raj zwłaszcza dla miłośników kolarstwa górskiego. Długie lessowe doliny, różne nachylenie stoków oraz pozostałe urozmaicenia terenu to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz kondycji fizycznej. Władze miejskie świadome tego, że nie każdy jest w stanie zabrać na wypoczynek własny rower zorganizowały na terenie miasta kilka wypożyczalni rowerowych.

Jedną z najciekawszych i najbardziej wymagających tras rowerowych jest szlak oznaczony kolorem czerwonym prowadzącym z centrum miejscowości do Szczytnej. Ma on blisko 40 km długości i wymaga dobrego przygotowania fizycznego. Trasa ta została poprowadzona przez najciekawsze perełki regionu, do których zaliczają się między innymi Fort Karola, Szczeliniec, a także Skalne Grzyby (czytaj ➦).

Wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu będą miło zaskoczeni faktem, jak dobrze jest w Dusznikach rozbudowana baza noclegowa (szczegóły ➦). Obiekty różnią się między sobą – można tu znaleźć zarówno luksusowe hotele w których działają ośrodki odnowy biologicznej jak i skromne kwatery za nocleg w których zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Warto szczegółowo porównywać oferty między sobą, tak aby wybrać tę najkorzystniejszą. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wypoczynku w Dusznikach można znaleźć na lokalnych stronach internetowych pod frazą „noclegi Duszniki-Zdrój”.

 

3 komentarzy

  1. Mój chłopak bardzo lubi kolarstwo górskie, to chyba jego jedyny a z pewnością ulubiony sposób wypoczynku podczas wakacji, dlatego zwykle na wakacje jeździmy w góry

  2. Hej, ja też pochodzę z Lublina, ale osiedliłam się w W-wie. Często zaglądam na waszego bloga. Fajnie opisujecie atrakcyjne miejsca w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>